ZAPLĄTANI W CZASIE - JAK GRAĆ?

1. W zaplątanej przygodzie w czasie możesz wziąć udział w pojedynkę lub w kilka osób, współpracując lub rywalizując w grupie w poszukiwaniu prawidłowych odpowiedzi. Taka gra to świetny sposób na ciekawe spędzenie czasu i wirtualne poznanie ciekawych miejsc w Zabrzu sprzed 100 i więcej lat. Choć niewątpliwie najbardziej znanymi miejscami w Zabrzu są Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza, to zachęcamy, by zaciekawić się także fragmentem zabrzańskiej historii, który prezentujemy w tej grze.

2. Gra składa się z 11 filmów, które znajdują się w części ZADANIA. Każdy z filmów opowiada o kolejnych perypetiach rodziny Winowarczyków, którzy wiedzeni troską o sąsiadkę, ale i ciekawością wchodzą do tajemniczej szafy przenoszącej w czasie. W pętli czasu odnajdują zaginioną panią Adelajdę i razem udają się w trasę szlakiem zagadek ze starego notesu. W każdej kolejnej części bohaterowie pojawiają się w innym ciekawym miejscu w Zabrzu. Do każdego z miejsc przypisana jest zagadka, której rozwiązanie jest częścią bardzo ważnego adresu do bramy czasu przywracającej do współczesności.

Po obejrzeniu wszystkich filmów i złożeniu z elementów rozwiązań zagadek adresu bramy czasu można przejść do zakładki FINAŁ. Jeśli wpisany adres bramy czasu jest prawidłowy będzie można obejrzeć film o tym, jak skończyła się ta przygoda.

3. Celem gry jest przybliżenie Ci historii Zabrza i wybranych miejsc z tego okresu historii, kiedy miasto nosiło nazwę Hindenburg. Wirtualna wycieczka ma też zachęcić Cię do realnego odwiedzenia tych miejsc przy najbliższej okazji.

Jeśli gra Ci się spodobała, to koniecznie poleć ją znajomym! A jeśli dodatkowo chcesz podzielić się z nami wrażeniami z gry napisz na gra@silesiaevents.pl.

Powodzenia!

Ważne! Gra jest przeznaczona wyłącznie do użytku prywatnego. Kopiowanie, wykorzystywanie całości lub fragmentów, a także korzystanie w celach komercyjnych wymaga zezwolenia ze strony Silesia Events oraz uiszczenia stosownej opłaty.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Narodowe Centrum Kultury. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.