KRYPTONIM GIZD - JAK GRAĆ

1. W misji „Kryptonim Gizd” możesz brać udział w pojedynkę lub w kilka osób, z którymi będziesz współpracować w realu lub w przestrzeni wirtualnej (np. dyskutując podczas grupowych rozmów video). Taka gra to świetny sposób na ciekawe spędzenie czasu i poznanie Katowic z lat 60-tych XX wieku. To właśnie w tamtym okresie w przestrzeni miasta pojawił się kultowy Spodek, rozpoczęto budowę autostrady Katowice-Kraków, zbudowano Rondo, a w parku powstało supermodne kąpielisko „Fala”. Również wtedy powstał największy blok mieszkalny w Polsce, czyli Skomasowana Jednostka Mieszkaniowa, nazwana później „Superjednostką”.

2. Ze względu na poziom trudności zadań oraz kryminalne zabarwienie fabuły nie zalecamy udziału w grze osobom poniżej 15-go roku życia.

3. Żeby zacząć grać wejdź na stronę MELDUNKI – jest tam 30 zadań i informacji, które podzieliliśmy na 6 części.  Na początek zajmij się informacjami i zadaniami z części nr 1, a potem z kolejnych części.  Jeśli chcesz ukończyć grę za jednym podejściem, to może Ci to zająć więcej niż 3 godziny.

4. W grze nikt nie kłamie, ale też nie każdy mówi wszystko. Niektóre informacje mają kluczowe znaczenie, inne natomiast niewielkie i służą jedynie do zbudowania klimatu gry.

5. Twoim celem gry jest doprowadzenie do końca operacji specjalnej rozpoczętej przez Irenę Pukiel oraz wsparcie milicji w dochodzeniu, które ma wykryć, kto ją zamordował. O tym, czy Ci się udało zadecydują Twoje odpowiedzi na pytania w raporcie, który znajdziesz na stronie FINAŁ. Nie zaglądaj tam dopóki nie wykonasz wszystkich zadań i nie zapoznasz się ze wszystkimi informacjami na stronie MELDUNKI.

6. Po wypełnieniu finałowego formularza automatycznie zyskasz dostęp do klucza odpowiedzi oraz filmiku z rozwiązaniem gry. Nie zdradzaj nikomu rozwiązań po zakończonej grze i pozwól innym mieć radość z samodzielnego uczestnictwa w misji!

Jeśli gra Ci się spodobała, to koniecznie poleć ją znajomym! A jeśli dodatkowo chcesz podzielić się z nami wrażeniami z gry napisz na gra@silesiaevents.pl.

Powodzenia!

Ważne! Gra jest przeznaczona wyłącznie do użytku prywatnego. Kopiowanie, wykorzystywanie całości lub fragmentów, a także korzystanie w celach komercyjnych wymaga zezwolenia ze strony Silesia Events oraz uiszczenia stosownej opłaty.