O PROJEKCIE

KULTURA W SIECI i LOKATA W KULTURĘ

W okresie pandemii Narodowe Centrum Kultury ogłosiło program dotacyjny „Kultura w sieci”. Celem projektu było finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury poprzez narzędzia on-line. Spośród blisko 6000 projektów złożonych w konkursie 1200 otrzymało dofinansowanie. Jednym z nich był przygotowany przez Silesia Events projekt 8 bezpłatnych fabularnych gier online. W tym samym czasie, w ramach Katowickiego Pakietu dla Kultury, przeprowadzono konkurs „Lokata w kulturę”. W wyniku konkursu Silesia Events wygrała dofinansowanie na opracowanie 2 bezpłatnych fabularnych gier online, których akcja osadzona jest w Katowicach.

ŚLĄSKIE GRA!

W ramach obu projektów powstało 10 różnych fabularnych gier online. Każda z gier ma inny motyw fabularny. Gracze mogą wcielić się w detektywów, tropicieli historii, albo oficerów kontrwywiadu. Akcja każdej z gier osadzona jest w innym mieście województwa śląskiego. Grając można lepiej poznać historię, atrakcje i ciekawostki Pszczyny, Bielska-Białej ,Zabrza, Katowic, Cieszyna, Sosnowca, Tarnowskich Gór i Rybnika. Gry przeznaczone są dla młodzieży i dorosłych. Treści każdej z gier spełniają wymogi dostępności cyfrowej.

GRASZ KIEDY CHCESZ

Do gry można wejść bezpłatnie w dowolnym miejscu na świecie i w dowolnie wybranym momencie. Wystarczy smartfon, tablet lub laptop z dostępem do Internetu. Nie trzeba pobierać żadnych aplikacji ani dokonywać rejestracji. Bawić można się samemu, lub łącząc siły z rodziną albo znajomymi. Grę można ukończyć za jednym razem, lub wracać do niej w dowolnym momencie, w miarę wolnego czasu. 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Narodowe Centrum Kultury. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.